Kontakt

WEBSHOPHENVENDELSER

Tel.: +45 7022 7523
E. webshop@fermliving.com

HOVEDKONTOR

ferm LIVING ApS
Kuglegårdsvej 1-5
1434 København K
Danmark
Tel.: +45 7022 7523
E. info@fermliving.com
CVR.nr: DK30070186

Åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.30 - 16.00
Fredag: 8.30 - 15.00
Lørdag - Søndag: Lukket
E-mail svartid i hverdage: 24 timer 

Åbningstider i Julen
26. december: Lukket

 

BOUTIQUE

Tel.: +45 3138 2051

Åbningstider:
Mandag - Fredag: 10.00 - 18.00
Lørdag: 10.00 - 16.00
Søndag: Lukket

Åbningstider i Julen
27. november: 10 - 16
2. december: 10 - 15
4. december: 10 - 16
11. december: 10 - 16
18. december: 10 - 16
24. - 26. december: Lukket
30. - 31. december: Lukket
1. Januar: Lukket

 

 

LAGER

ferm LIVING
c/o Prime Cargo
Lysbjergvej 8, Hammelev
DK-6500 Vojens

SÆLGERE (business to business):

Danmark Vest:
Tina Linde Nissen
Tel.: +45 28 99 05 16
E. tinanissen@fermliving.com

Danmark Øst:
Lotte Kornelius 
Tel.: +45 31 39 05 16
E. lotte@fermliving.com 

Sverige:
Mikaela Marias 
Tel.: +46 708 21 05 03
E. mikaela.marias@fermliving.com

Contract Sales Manager
Emelie Jibhammar
Tel.: +46 703 60 83 83
E. emelie.jibhammar@fermliving.com

Finland:
Mia Falenius-Kaarto 
Tel.: +358 (44) 054 5502
E. mia.falenius@fermliving.com

Schweiz & Østrig:
Dorthe Dannenberger 
Tel.: +41 7834 18008
E. dorthe.dannenberger@fermliving.com

Mellemøsten 
Christian Budde
Tel.: +45 23 64 29 73
E. christian.budde@fermliving.com

Asien, Østeuropa, Rusland & Afrika 
Mette Nordberg
Tel.: +45 31 23 85 35
E. mette.nordberg@fermliving.com

Tyskland: 
Thorsten Paar
Tel.: +49 511 39 40 426
Thorsten.Paar@fermliving.com

UK & Ireland: 
Celine Mougenot Salt
E. celine.salt@fermliving.com

Contract Sales Manager
Maddy Jones
Tel.: +44 077 85 57 99 41
E. Maddy.jones@fermliving.com

USA:
ferm LIVING US inc.
Tel.: +1 888-736-2440
E. sales-us@fermliving.com

AGENTER:

FRANKRIG

Modern Living
19, Rue Venture
13001 Marseille
Tel.: +33 1 82 83 11 61
katja@modernliving.fr
modernliving.fr

ITALIEN

CeD Rappresentanze
Piazza Marconi 26/27
50018 Scandicci (FI)
Tel.: +39 0557331262
nordic@concettiedesign.it
www.concettiedesign.it

PORTUGAL

Isabela Nunes
Rua Conde de Nova Gôa 9 –2º Esq.
1070-071 Lisboa
Portugal
Tel.: +351 912847789
isabelanunes.brands@gmail.com

HOLLAND

Kolk en Kolk
Torenallee 42-60
NL-5617 BD Eindhoven
Tel.: +31 (0) 40-7800985
info@kolkenkolk.nl
kolkenkolk.nl

BELGIEN & LUXEMBOURG

Visaversa
Hoekstraat 76, B-9080 Lochristi (Gent), Belgium
Tel.: +32 (0) 9 336 84 15
Mail: fermliving@visaversa.be
www.visaversa.be

SPANIEN

Agente Norte
c/ Torrent de l’Olla 16-18, 4-2
08012 Barcelona
Tel.: +34 606 84 68 86
hola@agentenorte.com
agentenorte.com

NORGE

Pure Agency AS
Pilestredet 75C
N-0354 Oslo
Tel.: +47 4154 5400
post@pureagency.no
pureagency.no

 

 

DISTRIBUTØRER

JAPAN

KO Design Concept
3-4-2-1403 Shibaura
Minato-ku, Tokyo, Japan 108-0023
Tel.: +81-3-6435-2301
Mail: kdc@ko-design.jp

AUSTRALIEN

Urban Bureau
PO BOX 1528
Warriewood NSW 2102
Australia
Urbanbureau.com.au
Email: hello@urbanbureau.com.au
Tel.: +61 414 611 774 / +61 414 835 217

NEW ZEALAND

Slow
83 Beach Street
Queenstown 9300 
New Zealand
www.slowstore.co.nz
Email: martina@slowstore.co.nz
Tel.: +64 (3) 428 2555 / +64 21674653